Cotygodniowy Biuletyn Ubuntu po raz pierwszy po polsku

Z wielką przyjemnością zawiadamiam, że Ubuntu Weekly Newsletter po raz pierwszy ukazał się po polsku. Wydanie jest dostępne na wiki oraz w serwisie jakilinux.pl (tam też pojawiać się będą kolejne numery)

Wydanie to nie jest jedynie tłumaczeniem, zawiera również polskie akcenty, m.in. wybór ciekawych informacji z polskich blogów oraz z forum Ubuntu. W przyszłości chciałbym, aby takich informacji było znacznie więcej. Jeszcze bardziej chciałbym mieć możłiwość informowania o jakichkolwiek inicjatywach, spotkaniach, etc dotyczących Ubuntu, ale to temat na inny wpis.

Tymczasem zapraszam do lektury. Jeśli ktoś jest zainteresowany pomocą, proszę o kontakt. Sam proces i zasady są z grubsza opisane na wiki polskiego wydania biuletynu.

Pozostało kilka problemów do rozwiązania, m.in. napisanie konwertera z markupu wiki do xhtml (w celach publikacji w jakilinux.pl). Mam nadzieję, że przejrzenie kodu moinmoin mnie oświeci. Chyba, że ktoś ma ochotę popracować nad takim narzędziem?

Update: wielkie dzięki dla @Echinos za wytknięcie grzechu zaniedbania. Rzeczywiście 6 pierwszych numerów UWN ukazało się po polsku. Mam tylko nadzieję, że tym razem przetrwamy dłużej

8 myśli nt. „Cotygodniowy Biuletyn Ubuntu po raz pierwszy po polsku”

 1. Po pierwsze: za dźwiękową reklamę na jakilinux.pl należy się porządny łomot. Jak mam nie blokować tego syfu jak na dzień dobry dostaję taką kakofonię?!

  Po drugie: Skoro mamy spis treści, to może go zrobić aktywnym? Coby nie trzeba było szukać interesującego nagłówka. Tylko klik i już.

 2. @Echinos: dzięki, coś mi świtało, ale widać nie spawdziłem zbyt dokładnie.

  @seban: również pamiętam, byłem jednym z tłumaczy.

  @Yano: dzięki za uwagi, za jakilinux.pl nie odpowiadam, ale przekażę uwagi michukowi.

 3. @Yano: Na jakilinux.org oraz w innych serwisach Grupy (LinuxNews/OSnewS) zalogowanym użytkownikom nie pojawiają się żadne komercyjne reklamy. Taka jest strategia. Czysty serwis dla stałych czytelników, reklamy dla reszty.

  A odnośnie dźwięku – zgadzam się że to nieprzyjemne i szczerze mówiąc – przeoczyłem to w umowie z firmą reklamową (wywaliłem większość denerwujących form reklamowych jak popupy czy toplayery, ale nie przewidziałem, że wśród akceptowalnych mieści się billboard z głosem).

  Tak czy inaczej — najlepsza metoda to rejestracja. Nie trzeba nawet zakładać konta, wystarczy OpenID.

 4. Jakkolwiek zdarza mi się blokować reklamy, to jednak tylko te bardziej nachalne.

  A serwis jakilinux.pl przeglądam w miarę regularnie. Tylko jakoś nigdy nie miałem potrzeby rejestracji. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *